Міжнародний симпозіум з нейроортопедичного лікування дітей з дитячими церебральними паралічами


8-10 червня 2001 року на базі Євпаторійского центрального дитячого клінічного санаторію Міністерства оборони України відбувся Міжнародний симпозіум з нейроортопедичного лікування дітей з дитячими церебральними паралічами.

На форумі провідні неврологи, реабілітологи і ортопеди з України, Росії і Німеччини мали унікальні можливості обміну науковими досягненнями і практичним досвідом роботи.

Виступи багатьох учасників були спрямовані на вироблення загального ставлення щодо доцільністі ортопедичних втручань при дитячих церебральних паралічах і протипоказах до них. Неодноразово також підкреслювалася важливість інтердисциплінарного підходу в наданні медичної допомоги хворим з дитячими церебральними паралічами.

Особливою увагою учасників користалися представлені на семінарі нові елементи Системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації (методики проф. Козявкіна), спрямовані на стимуляцію внутрішніх мотивацій дитини і активне залучення його в реабілітаційний процес.

Заступник міністра охорони здоров'я Федеральної Землі Баварії доктор К. Хельцель за особливі заслуги в розвитку медичної реабілітації вручив професору Козявкіну медаль "За заслуги в допомозі дітям з особливими потребами", а провідний дитячий ортопед Німеччини професор Корель у своєму виступі заявив:

"Ми знаємо тільки дві методики, що потрапили зі Сходу в країни Західної Європи і зробили там революцію в медицині - це метод ортопеда Єлізарова і методика інтенсивної реабілітації Козявкіна".