Міжнародний та ІХ Український конгрес дитячих неврологівУ місті Києві з 6 по 12 вересня 2009 року під патронатом Міжнародної асоціації дитячих неврологів (ICNA) відбувся Міжнародний та ІХ Український конгрес дитячих неврологів «Діагностика, лікування, реабілітація та профілактика хвороб нервової системи у дітей».

В роботі Конгресу приймали участь провідні експерти ICNA з актуальних питань нейрореабілітації, пре-, перинатальної патології, виходжування дітей з малою масою при народженні, інфекційних захворювань, епілептології, поведінкової неврології, нейрогенетики, судинних захворювань та сучасних можливостей нейровізуалізації.

Майже п’ятсот фахівців з 42 країн світу приймали участь в чисельних наукових сесіях Конгресу, перед- та пост- конгресних симпозіумах.

Під час роботи Конгресу започатковані нові форми співпраці з Міжнародною асоціацією дитячих неврологів:
  • проведення навчального курсу експертами ICNA, де використано стандартизований підхід до демонстрації складних для діагностики клінічних випадків захворювань нервової системи у дітей та формування діагностичної та лікувальної тактики;
  • проведення сателітних симпозіумів з актуальних та важливих питань нейрореабілітації, епілептології, дитячого церебрального паралічу;
  • проведення сателітного курсу та майстер- класу «Лікувальний метод В.Козявкіна», який практично знайомить фахівців з системою інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації пацієнтів з церебральним паралічем;
  • проведення майстер-класу для батьків «Принципи поведінкової терапії дітей з порушенням розвитку», під час якого провідні фахівці з дитячої неврології та психології допоможуть зрозуміти суть захворювання і визначити конкретні кроки до формування програм лікування та психологічної реабілітації пацієнтів.

Особливо жвавий інтерес та обговорення викликали наступні теми
  • Імунопрофілактика - є єдиним у світі методом захисту дітей від інфекцій керованих вакцинацією! Виходячи зі світової практики зараз немає серйозних протипоказів до проведення вакцинації, оскільки неврологічні побічні дії спостерігаються дуже рідко.
  • Новітні методи діагностики епілепсії та сучасні напрямки медикаментозного та хірургічного її лікування необхідно впроваджувати в практику клінічної неврології. Увага приділялася патогенетичним аспектам епілепсії, особливостям перебігу епілептичних енцефалопатій та лікуванню катастрофічної епілепсії.
  • Перинатологія , яка є важливим напрямком профілактичної медицини, спрямованої на зниження ризику формування неврологічної патології у дітей і потребує подальшого розвитку та вдосконалення. Експерти переконані у важливості створення перинатальних центрів у всіх регіонах України.
  • Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації - метод В. Козявкіна - є широко відомим методом лікування дітей з церебральними паралічами. Досвід лікування понад 35 тисяч дітей протягом 20 років був високо оцінений учасниками наукового форуму. Експерти з різних країн (США, Китаю, Фінляндії, Боснії, Японії, Греції, Бразилії, Кувейту та Росії) ознайомилися з основами цієї системи лікування під час перебування в Міжнародній клініці відновного лікування в Трускавці. Завдяки застосуванню цього багатокомпонентного методу лікування вдалося добитися позитивних результатів у пацієнтів, які вже проходили лікування за іншими методиками.

Члени виконавчого комітету Міжнародної асоціації дитячих неврологів висловили думку щодо проведення спільних наукових досліджень ефективності застосування різних методів лікування церебральних паралічів, адже всі існуючі методи не мають наукових доказів їх ефективності.

Проголошені на конгресі найсучасніші підходи і напрямки в розвитку дитячої неврології можуть стати важливою і обґрунтованою основою для створення національних стандартів діагностики, лікування і профілактики захворювань нервової системи у дітей.