Конференція Європейської академії дитячої інвалідності14-16 червня 2007р в Ґронінгені, Нідерланди відбулась 19-та щорічна конференція Європейської академії дитячої інвалідності (European Academy of Childhood Disability - EACD).

EACD - це академічна асоціація професіоналів з усієї Європи, які працюють з неповносправними дітьми. Академія об’єднує спеціалістів різних напрямків - педіатрів, нейропедіатрів, фізіотерапевтів, логопедів, психологів, медсестер, соціальних працівників та педагогів спеціальної освіти.

Метою цієї зустріч було зосередити увагу на неповносправних дітях та підлітках, зокрема на можливостях їх розвитку та розкритті свого повного потенціалу як людини в сучасному суспільстві. Тема „розвитку та диференціації” розкривала питання у трьох основних напрямках педіатричної реабілітації. Серед питань, яких торкались лекції були такі:
  • Вплив на розвиток мозку трофіки
  • Роль природи та виховання у моторному розвитку
  • Дитяча неповносправність у перспективі розвитку
  • Нові погляди та досягнення у педіатричній реабілітації
  • Залучення до соціального життя неповносправних дітей
  • Лікувати чи не лікувати неповносправну дитину: чи є обмеження у лікуванні?

Детальніша інформація на веб сторінці - www.eacd2007.nl

У конференції також взяв участь представник Міжнародної клініки відновного лікування Качмар О.О. У своєму виступі «Стандартизація в педіатричній реабілітації. Питання багатомовності та обміну даними» він акцентував увагу на важливості обміну медичними даними між різними реабілітаційними установами, застосуванні сучасних інформаційних технологій та розробці стандартів обстеження пацієнтів з церебральными паралічами. Він також поінформував присутніх про досвід роботи з пацієнтами із церебральными паралічами, за допомогою методу Козявкіна, яким послуговується клініка у своїй практиці.

Тези його виступу (англ мовою, PDF, 1.2MB)Зустріч відбувалась у м. Ґронінген, яке є столицею нідерландської провінції Ґронінген. Це місто є найбільшим на півночі Голландії ї налічує185,000 мешканців. Невелике за площею, місто є найважливішим культурним, освітнім та бізнес-центром у цій частині країни. Його називають „Світовим велосипедним містом”, оскільки 50% людей користуються цим видом транспорту. Місто відповідає потребам тих, хто хоче пересуватись без авто, оскільки в ньому існує багато велосипедних маршрутів, а також міський транспорт та велика пішохідна зона у самому центрі міста.