Міжнародна клініка реабілітації Міжнародна клініка реабілітації


вул.Помірецька 37, 82200
Трускавець, Львівська обл., Україна
+38 (03247) 65200
EnglishGermanUkrainianRussianPolishEspañolFrançaisRomanianArabian
РЕАБІЛІТАЦІЯ ПАЦІЄНТІВ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ (ДЦП)
newsКлінікаЛікуванняПацієнтамНаука ПублікаціїПро ДЦПВідгуки
Вхід в систему
Contacts
Links
Site Map


Пластичність мозку в реабілітації


     HONcode accreditation seal.
Ми дотримуємося принципів кодексу медичних сайтів (HONcode principles)
Перевірити.

Updated: 26.03.2009


Пластичність мозку в реабілітації28 листопада 2008 року в Міжнародній клініці відновного лікування відбулася науково практична конференція «Пластичність мозку в медичній реабілітації».

Зустріч була проведена з ініціативи адміністрації клініки для популяризації наукових досягнень у вивченні механізмів пластичності мозку та обміну досвідом допомоги дітям з органічними ураженнями нервової системи.

В конференції взяли участь лікарі різних спеціальностей з Міжнародної клініки відновного лікування, Реабілітаційного центру «Еліта» та Інституту проблем медичної реабілітації, які у своїх виступах висвітлили різні аспекти пластичності нервової системи, та висловили своє бачення можливостей удосконалення реабілітаційного процесу.

У своєму вітальному слові на відкритті конференції Генеральний директор Міжнародної клініки відновного лікування професор Володимир Козявкін відзначив важливість глибокого вивчення досягнень сучасної нейрофізіології та окреслив пріоритетні напрямки подальшої наукової роботи.

У оглядовій лекції «Пластичність мозку та реабілітація» завідуючий відділом нейрофізіологічних досліджень канд. мед. наук Олег Качмар коротко висвітлив історію вивчення пластичності мозку, описав основні методи її вивчення, узагальнив нові дані про структурні та функціональні зміни нервової системи в процесі відновлення після ушкодження та навчання. Особлива увага була приділена дослідженням, які підтверджують значення позитивних емоцій та мотивації для відновлення функцій нервової системи.

Детальніше на нейробіологічних механізмах пластики мозку зупинився лікар-невролог Михайло Гордієвич. У своєму виступі «Синаптична пластичність. Основні механізми» він нагадав основні принципи роботи синапсів, їх значення для навчання, пам’яті, та відновлення функцій, а також охарактеризував основні нейробіологічні механізми пластичності нервової системи на синаптичному рівні.

Цікаві клінічні випадки пластичності мозку продемонстрував лікар-невролог Тарас Волошин. Його яскраво ілюстрована доповідь включала як історичні приклади компенсаторних можливостей мозку людини, так і власні спостереження, які базуються на клінічних даних та результатах магнітно резонансної томографії.

Заступник директора Реабілітаційного центру «Еліта» канд. мед. наук Галина Лунь привела захоплюючі приклади відновлення функцій нервової системи у дітей що проходять лікування за програмою «Рання реабілітація». Показані відеофрагменти розвитку дитини з важким ураженням нервової системи та екстремальною недоношеністю наочно ілюструють можливості нервової системи дітей до відновлення при проведенні адекватного лікування.

Аналітичне узагальнення досліджень пластичності мозку, її структурних та функціональних змін в процесі індивідуального розвитку були приведені у виступі лікаря рефлексотерапевта Богдана Волошина. Інтерес в аудиторії викликали представлені дані про механізми тимчасової та довготривалої пам'яті та їх зв’язок з нейропластичністю.

Своє власне бачення можливостей активації пластичності мозку в реабілітації представив лікар Володимир Лисович. Він узагальнив стимули та перешкоди до відновлення нервової системи та класифікував їх на зовнішні та внутрішні. З метою популяризації сучасних досягнень він підготував вибірку науково популярних фільмів, присвячених можливостям мозку людини.


Матеріали виступів на конференції.

Качмар О. Пластичність мозку та реабілітація
Гордієвич М. Синаптична пластичність. Основні механізми.
Волошин Т. Клінічні випадки пластичності мозку.
Лунь Г. Клінічний випадок пластичності мозку при екстремальній недоношеності
Волошин Б. Пластичність мозку
Лисович В. Аспекти використання пластичності мозку в реабілітації
Волошин Т. Нейрогенез мозку
   
© 2004-. Міжнародна клініка реабілітації. Політика конфіденційності © 2004-. WebMaisternia - TYPO3 CMS implementation & professional web development